ODHALTE TAJEMSTVÍ VÝBĚRU IDEÁLNÍHO KUFRU

1) VELIKOST KUFRU

Velikost je pochopitelně jedním z nejdůležitějších faktorů pro úspěšné cestování. Prvně zvažte délku vaší cesty, a také to, kolik věcí s sebou potřebujete. Pokud se chystáte na kratší, třeba víkendovou cestu, bohatě Vám postačí malý kufr či dokonce klasické příruční kabinové zavazadlo, který si s sebou můžete vzít bezplatně do letadla. Na delší cesty, jako je třeba týdenní dovolená, budete pak už muset volit kufry standardně označované jako střední. Pokud se pak chystáte na dovolenou s celou rodinnou či na delší pobyt, doporučujeme už využít kufry označované jako velké. 

Je důležité si uvědomit, že velikosti kufrů se mohou lišit v závislosti na výrobci, takže je vždy nejlepší zkontrolovat rozměry konkrétního kufru, abyste měli jistotu, že splňuje vaše potřeby. Také si pamatujte, že některé aerolinky mohou mít odlišné omezení velikosti a hmotnosti zavazadla, takže si zkontrolujte omezení před cestou.

2) MATERIÁL KUFRU

Materiál kufru je dalším důležitým faktorem, který byste měli zvážit při výběru svého cestovního zavazadla. Existuje mnoho různých materiálů, které se používají při výrobě kufrů, z nichž každý má své výhody a nevýhody. Mezi nejpopulárnější materiály kufrů patří následující.

Při výběru materiálu je důležité zvážit také další faktory, jako je hmotnost, odolnost a cena. Kovové kufry jsou nejodolnější, ale také nejtěžší a nejdražší. Tvrdé plastové kufry jsou lehké a odolné, a nejuniverzálnější – pokud si nejste jisti, doporučujeme zvolit tyto.. Měkké textilní kufry jsou lehké a cenově dostupné, ale méně odolné než tvrdé kufry a snadno promoknou. 

3) POMĚR CENA / VÝKON / VYUŽITÍ

Poměr CENA / VÝKON / VYUŽITÍ je dalším velice klíčovým faktorem, který Vám pomůže ušetřit mnoho peněz a zároveň zajistí, že se Vaše dovolená nepromění v noční můru v podobě poškozených či promočených věcí.

4) DESIGN KUFRU

Ačkoliv se design a barva nemusí zdát jako klíčový faktor při výběru kufru, je tomu právě naopak. I design a barva Vám mohou usnadnit vaše cestování, a to hlavně na letišti.

5) ZÁMEK KUFRU

Uzamykání kufru je důležitou vlastností, která zajistí bezpečnost vašich cenností a zavazadel během cesty. Existuje několik druhů uzamykání, které se používají u kufrů.

Uzamykání by mělo být spolehlivé a snadno ovladatelné. Mělo by být snadno uzamykatelné a odemykatelné, aniž byste potřebovali příliš mnoho úsilí. Některé uzamykání mohou mít také další funkce, jako například možnost nastavení nového kódu nebo indikátor, který ukazuje, zda je kufr uzamčen či nikoliv. Při výběru kufru zvažte, jaký typ uzamykání vyhovuje vašim potřebám a zda splňuje požadavky bezpečnosti pro cestování. Naše kufry ROWEX disponují kombinačním zámek - je snadno ovladatelný a praktický. Rozhodli jsme se nepoužívat TSA zámek, jelikož by musely být kufry podstatně dražší a šance, že jej na letišti využijete (pokud cestujete po Evropě) je opravdu velmi, velmi malá. TSA zámek se vyplatí hlavně na cesty do USA.

6) NOSITELNOST KUFRU

Nositelnost je dalším důležitým faktorem při výběru cestovního kufru. Zde jsou některé faktory, které byste měli zvážit při výběru kufru s ohledem na jeho nositelnost:

Celkově je důležité zkontrolovat, zda jsou rukojeti kufru dobře provedené a pohodlné pro ruku, a zda jsou dobře umístěné na kufru. Pokud je to možné, je lepší zvolit lehčí kufr s vhodnou velikostí pro snadnou nositelnost.

7) KOLEČKA KUFRU

Samotná kola jsou pro kufr velmi důležitá, protože určují, jak snadno a plynule se bude váš kufr pohybovat. Zde je několik faktorů, na které byste měli při výběru kol pro kufr myslet.

Celkově by kola kufru měla být robustní, snadno ovladatelná a dostatečně velká, aby se kufr snadno pohyboval po různých typech povrchů. 

8) SKLADOVÁNÍ VĚCÍ

9) SHRNUTÍ

1) Zamyslete nad délkou a účelem své cesty. Podle těchto kritérií (popsaných v této brožuře) můžete snadno vybrat velikost a materiál.
2) Zamyslete se, zda se Vám vyplatí investovat deseti tisíce do přepychového kufru, kde platíte také za značku. Nebo Vám bude stačit kufr za "pár korun", který může snadno a jistě přeměnit Vaši dovolenou v noční můru? Nebo chcete investovat rozumné peníze do nejlepšího kufru v poměru cena/výkon?
3) Zamyslete se, jestli chcete cestovat spíše "inkognito" nebo chcete na letišti "vynikat" a dobře si poznat svůj kufr. Podle toho zvolte barvu a design.
4) Zamyslete se a vyberte si zámek podle Vašich potřeb. Pokud s sebou nechcete tahat zbytečně klíček navíc, zvolte kombinační zámek. Pokud chcete cestovat hlavně do USA, zvolte TSA zámek.
5) Zamyslete se i nad rukojetí. Rozhodně trvejte na vysouvací rukojeti, která spoří místo a zajistí pohodlné vezení kufru po kolečkách. Velkou výhodou jsou také postranní madla pro snadný přenos kufru v ruce.
6) Zamyslete se, jaké budou Vaše cesty. Budete s kufrem jezdit často po rovnějších površích a nebo plánujete vyjet "do terénu". Rozhodně si však dbejte na tom, aby měl kufr alespoň 4 kolečka (ideálně zdvojená).
7) Zamyslete se, jestli chcete mít v kufru pořádek. Pokud ano, zvolte kufr, který má alespoň pár kapes a ideálně držící přezky. Další možností je pak dokoupení organizérů do kufru.

9) DOPORUČENÍ

Po přečtení tohoto článku již jistě máte lepší představu o tom, jaký kufr je ten správný pro Vás (pokud ne, kontaktujte nás na emailu info@sapelo.cz a rádi Vám poradíme/vysvětlíme).
My na Sapelo.cz máme jasnou představu už dávno (stejně tak i více než 15 000 zákazníků) a přesně proto jsme nechali vytvořit modely ROWEX, které kombinují skvělou kvalitu s přijatelnou cenou... tedy vynikají v poměru cena/výkon.
Vaše peněženka tak neostrouhá a Vaše cesta na dovolenou proběhne zcela bez stresu.
Modely ROWEX jsou dostupné ve všech velikostech a to v odolném ABS materiálu. Na výběr je z několika designů a barev. Nabízejí vysouvací rukojeť, 2 nosná madla, 4 otočná kolečka (zdvojená), dostatek kapes v úložném prostoru a samozřejmě také přezky. Bezpečnost cenností je pak zajištěna kombinačním číselným zámkem.
 
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz